15 – lecie Trasy Turystycznej „Bunkier w Konewce”

Zapraszamy na 15 – lecie Trasy Turystycznej „Bunkier w Konewce”. Skromne obchody naszego jubileuszu odbędą się 13 września w godzinach 11 – 17.

Przez 15 lat udało nam się stworzyć jedną z bardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych województwa łódzkiego i  jeden z najliczniej odwiedzanych zabytków architektury militarnej w Polsce. Możliwe to było dzięki współpracy z Nadleśnictwem Spała, Gminą Inowłódz, Lokalną Organizacją Turystyczną w Spale, Polską Organizacją Turystyczną i  wielu innymi organizacjami i instytucjami.

Na naszym jubileuszu będą żołnierze w historycznych mundurach, kilka pojazdów militarnych, będzie można wziąć do ręki repliki zabytkowej broni, przyjadą strażacy z Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź-Jędrzejów z psami (jeśli nie wezwą ich służbowe obowiązki).

Dla zwiedzających przygotowaliśmy niespodzianki. Do każdego biletu będzie można wylosować upominek. Najmłodsi dostaną okolicznościowe balony. Dostępny będzie najnowszy, 19 numer naszej bezpłatnej „Gazety Bunkrowej i Kuriera Spalskiego” oraz foldery naszej trasy.

Zapraszamy